نگاهی جامع به ایمپلنت دندان

 بسیاری از افراد به مرور زمان بنا به دلایلی اعم از کشیدن دندان پیری و … دندان های خود را از دست می‌دهند. نبود دندان باعث تغییر زیادی در چهره می‌شود و افراد اعتماد به نفس خود را از دست می دهند و البته مشکلاتی مانند غذا خوردن و جویدن هم به وجود می آید. افراد ترجیح می‌دهند از روش های دائمی برای درمان دندان‌های خوداستفاده کنند. کمی قبل تر برای درمان دندان های از دست رفته از پروتز دندان متحرک و یا همان دندان مصنوعی استفاده می شده است. همانطور که می دانید این دندان ها دارای مشکلاتی بودند. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی روش های بسیار بهتری مانند روش ایمپلنت، جایگزین دندانهای مصنوعی شده است. ایمپلنت دندان روشی دائمی برای دندان های از دست رفته است و این موضوع باعث شده است که دیگر افراد دغدغه‌ای برای گذاشتن دندان های مصنوعی نداشته باشند و افراد خیلی کمتر به سراغ دندان های متحرک می روند. در واقع با کاشت ایمپلنت دندان های شما دیگر متحرک نیستند و این دندان‌ها به خوبی مانند دندان‌های اصلی خود شما عمل می کنند. در ادامه این مقاله سعی داریم اطلاعات بیشتری در مورد ایمپلنت دندان به شما بدهیم.

                                                                بررسی ایمپلنت دندان

آشنایی کامل با ایمپلنت دندان   

 ایمپلنت و یا همان فیکسچر دندان در اندازه دندان ساخته می شود و به جای ریشه از دست رفته قرار داده می‌شود. توجه داشته باشید که در واقع دقت زیادی برای ساخت این فیکسچر ها مورد نیاز است تا کاملا طبیعی به نظر برسند. باید بدانید که فیکسچرها در اندازه دندان های اصلی ساخته می شوند. دقت و ظرافت در حین ساخت این فیکسچرها بسیار اهمیت دارد تا کاملاً طبیعی به نظر برسند. ایمپلنت دارای دو قسمت اصلی به نام های FIXTURE و ABUTMENT است.آن بخشی که از داخل استخوان فک قرار میگیرد، Ficture نام دارد.  قسمت دیگری به حالت تاجی وجود دارد که بالای لثه قرار می گیرد و به آن Abutment می گویند.  توجه داشته باشید که بر روی قسمت Abutment پروتز و یا همان روکش ایمپلنت جایگذاری می شود. ایمپلنت ها دارای تیتانیوم هستند زیرا جنس پایه آنها از تیتانیوم است از آنجا که تیتانیوم موجود در ایمپلنت ها سازگاری کافی با استخوان فک دارند، در ایمپلنت ها باعث ایجاد لغزش، آسیب و سروصدا نمی شوند. حال می خواهیم بدانیم چه افرادی می‌توانند از ایمپلنت استفاده کنند. با مطالعه این مقاله اطلاعات کاملی در مورد ایمپلنت دندان به دست خواهید آورد.   

چه افرادی مجاز به استفاده از ایمپلنت هستند؟

 1)  افرادی که کلیه دندان های فک جلو و عقب خود را از دست داده اند.

 2)  افرادی که یکی از دندان های جلویی آن ها از بین رفته باشد و البته فاصله ایجاد شده از دندان های کناری آن هم طبیعی باشد.

 3)  افرادی که بیش از یک دندان خود را از دست داده باشند و فاصله بین دندان های کناری آنها هم طبیعی باشد.

۴) افرادی که به هر دلیلی نمی توانند از دندانهای مصنوعی استفاده کنند.

 5) افرادی که می‌خواهند در گفتار خود بهبود ببخشند. 

 باید بدانید که هیچگونه محدودیت سنی برای ایمپلنت دندان وجود ندارد و هر فردی قادر به رعایت بهداشت دهان خود باشد، می توانند از روش ایمپلنت استفاده کند.

چه افرادی مجاز به استفاده از ایمپلنت نیستند؟   

  1) افرادی که دارای عفونت دندان و یا عفونت فک هستند نمی‌توانند دندان هایشان را ایمپلنت کنند زیرا مشکل آنها برطرف نمی‌شود بلکه در این صورت ممکن است مشکلات دیگری هم برای آنها به وجود بیاید. بهترین کار این است که این افراد ابتدا عفونت دندان خود را از بین ببرند و پس از درمان عفونت دندان اقدام به ایمپلنت دندان کنند.

۲)  افرادی که دارای دیابت هستند باید با احتیاط های بسیار ویژه‌ای اقدام به ایمپلنت کنند. قبل از انجام ایمپلنت حتما باید میزان قند خون فرد توسط پزشک بررسی شود و در صورتی که بیماری دیابت کنترل نشده باشد فرد میتواند اقدام ایمپلنت کند. البته این موضوع را هم بدانید که شانس افراد دیابتی هم مانند افراد عادی است و هیچ گونه جای نگرانی وجود ندارد. ۳

) افرادی که دخانیات مصرف می کنند حتماً باید در یک مدت زمان کوتاهی مصرف خود را کاهش دهند و حتماً با پزشک خود مشورت کنند.

 4) توجه داشته باشید افرادی که داروهای ضد انعقاد خون و یا حتی آسپرین مصرف میکند حتماً باید با پزشک خود مشورت کنند و ۵ الی ۷ روز قبل از انجام جراحی از مصرف این داروها پرهیز کنند.

۵)  خانم های باردار باید از انجام ایمپلنت اجتناب کنند. 

 بررسی مزایای ایمپلنت دندان

 ایمپلنت دندان باعث افزایش زیبایی اعتماد به نفس در افراد می‌شود. با سرعت بالایی انجام می شود و در واقع یکی از سریعترین روش ها برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته است. یکی از علت های اینکه ایمپلنت دندان در بین مردم بسیار محبوب شده است ماندگاری و طول عمر بالای آن است. در واقع طول عمر ایمپلنت ها در حدی است که اگر بهداشت دهان به طور کامل رعایت شود تا آخر عمر می توان از آنها مانند دندان های خود استفاده کرد.

 ایمپلنت دندان در کلینیک دندانپزشکی ملورین

 البته باید بدانید که برای انجام کارهای زیبایی و یا حتی درمانی حتماً باید به مراکز معتبر و باسابقه مراجعه کنید تا زیر نظر دندانپزشکان با سابقه و حرفه ای درمان شوید. یکی از کلینیک های بسیار معتبر و نام آشنا در سطح تهران کلینیک ملورین واقع در تهرانپارس است. دندانپزشکان کاملاً حرفه ای کلینیک ملورین با استفاده از بهترین مواد و مناسب ترین قیمت ها کارهای زیبایی و درمانی دندان های شما را به بهترین شکل ممکن انجام می دهند. اگر شما هم تمایلی به انجام ایمپلنت دارید، حتماً با دندانپزشکان این مجموعه مشورت کنید تا در صورت امکان لبخند شما را زیباتر از همیشه شود. مجموعه ملورین با کادری حرفه ای و فضای کاملا زیبا و بهداشتی در حال خدمت رسانی به مردم است. قطعا داشتن لبخندی زیبا و طبیعی حق شماست. برای کسب هر نوع اطلاعات بیشتری به این مجموعه مراجعه کنید و با دندانپزشکان حرفه ای ملورین، مشاوره داشته باشید.

امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات خوب و مفیدی در مورد ایمپلنت دندان به دست آورده باشید.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *